Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Aktualności

Ciemność, widzę ciemność

• autor: Zarząd KS Chomentów, 2015-11-17 16:04

Nasz klub zyskał w ostatnich dniach dodatkową promocję. Całe środowisko piłkarskie aż huczy.

Sprawa dotyczy przerwanego meczu klasy A, pomiędzy Zamłyniem (przypomnijmy lider naszej grupy), a KS Hubertus Chomentów. Spotkanie (pierwsza część) odbyło się w sobotę 14.11.2015 o godz. 15.00

Jak to wyglądało;

Po pierwszych 45 minutach spotkania arbiter główny podjął decyzję o przerwaniu tego meczu z powodu zbyt słabego oświetlenia. Sędzia wpisał do protokołu, że nastąpiła awaria oświetlenia (to fakt, w tym czasie nie paliło ponad 80 % lamp od strony widowni). Awaria świateł na boisku XI LO przy ulicy 11-go Listopada trwa już niemal dwa miesiące. Zaznaczyć trzeba także fakt, że zgodnie z przepisami światła powinny być zapalone od pierwszej minuty gry, czyli od momentu rozpoczęcia meczu. Tutaj jednak doszło do zapalenia świateł po około 25 minutach gry.

Poza tym Biuro ROZPN w dniu 26.10.2015 w swoim komunikacie ustaliło rozpoczęcie wszystkich meczy najpóźniej o godzinie 13.00. Czemu gospodarze ustalili mecz na godzinę 15.00 skoro wiedzieli, że światła są niesprawne? Przecież seniorzy KS Zamłynie trenują tam na co dzień i wiedzą jakie panują warunki po zachodzie słońca. Paragraf 14 punkt 17. Regulaminu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej mówi: „Jeżeli spotkanie nie odbędzie się lub zostanie przerwane przez sędziego przed upływem regulaminowego czasu gry i niedokończone z jakichkolwiek przyczyn niezależnych od organizatora zawodów, obu klubów, ich piłkarzy oraz kibiców – wówczas to spotkanie należy dokończyć (gdy zostało już rozpoczęte) lub rozegrać od początku (gdy nie zostało rozpoczęte) w najbliższym możliwym terminie.”

Naszym zdaniem problemu z niesprawnymi światłami nie można nazwać niezależnymi, ponieważ gospodarze zdawali sobie sprawę ze stanu w jakim znajduje się oświetlenie. Awaria trwa już prawie dwa miesiące, co można łatwo zweryfikować zasięgając informacji u sędziów, którzy prowadzili spotkania na tym boisku, po 7 listopada 2015 roku, po godzinie 15.00. Nasz rocznik 2003 grał tam mecz z Orlikiem Radom o godz. 17.00 - światło było identyczne jak w dniu meczu z Zamłyniem. Można również w każdej chwili iść na stadion przy Staszicu i zweryfikować jakość światła, które blisko dwa miesiące jest takie samo. Więc co mogło zaskoczyć Gospodarzy? Jaka tu jest przyczyna niezależna?

Nadmieniamy dodatkowo, że klub Zamłynie nie pytało nas o zgodę na rozegranie tego meczu przy sztucznym oświetleniu bez certyfikatu na oświetlenie poniżej 500 lux. Co wymaga Regulamin MZPN Paragraf 3 ust.11.

Faktem jest jednak to, że mogliśmy nie przystępować do meczu i wygrać 3 punkty walkowerem, tak stanowi prawo. Nie chcieliśmy tak postąpić, wyszliśmy załatwić sprawę po piłkarsku i na boisku. Strzeliliśmy 2 gole po pięknych akcjach całej drużyny i wygraliśmy 0-2 pierwszą część. Czy dokonamy dzieła zniszczenia, nie wiadomo, część chłopaków miała zaplanowane inne zajęcia, szkoła, praca. Będzie ciężko zebrać skład. ROZPN wyznaczył dokończenie zawodów w sobotę 21.11.2015 o godzinie 13.00.

Gdzie? jeszcze nie wiadomo, bo to Zamłynie może sobie wybrać miejsce i stadion. Czekamy na informację, bo rozgrywki ROZPN już się zakończyły i duże grono kibiców może chcieć obejrzeć II połowę spotkania, oby nie spadł śnieg w tym dnu.