Chomentów CUP 2016 wygrała drużyna z Chomentowa

• autor: o.t., 2016-06-26 23:33

Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w tym roku w turnieju zagrały tylko drużyny z Chomentowa. Chomentów Puszcz, Chomentów Socha i Chomentów Szczygieł. Wydarzenia boiskowe i pozaboiskowe wywołały wiele uśmiechu na twarzach samych zawodników, ich rodzin, dzieci i pozostałych uczestników tego wspaniałego wydarzenia, a wspomnienia pozostaną na długo w pamięci.

nowa-galeria-6473167.jpg nowa-galeria-6473168.jpg nowa-galeria-6473169.jpg

Był to powrót do przeszłości, gdy w latach 90-tych, mecze pomiędzy tymi miejscowościami nie należały do rzadkości. Właśnie te pierwsze spotkania były podwaliną do stworzenia klubu piłkarskiego w Chomentowie. Pomysł powrotu do przeszłości i data tego turnieju została ustalona na ostatniej Wigilii klubowej. Turniej był wspaniałą okazją do zatrzymania się, spotkania z kolegami z dawnych lat, bo mimo, że żyjemy obok siebie, to kontaktów, ze względu na pracę, rozjazdy i gonitwą za szczęściem, jednak bardzo brakuje.

Wyniki spotkań
Chomentow Puszcz - Chomentów Szczygieł 2-1

Bramki; 10 min Łącki Damian, 23 min ŚMIETANKA Paweł - 5 min Paweł Piasek.

Chomentowskim Puszcz- Chomentowskim Socha 3-1

Bramki; 7 min Dominik Dujko, 14, 30 min Domagała Jakub Domagała- 24 min Maj Radosław.

Chomentow Szczygieł - Chomentowskim Socha 1-1

Bramki; Piasek Paweł 23 min, Witold Pająk 29 min.
Karne, 4-2 dla Chomentow Szczygieł

1. miejsce Chomentów Puszcz

2. miejsce Chomentów Szczygieł

3. miejsce Chomentów Socha

Najlepszy strzelec - Jakub Domagała
Najlepszy bramkarz - Stanisław Domagała
Najlepszy rozgrywający - Maj Radosław

Po turnieju i wręczeniu pucharów, odbyła się sobótka i integracja naszej lokalnej społeczności. Były wianki na wodzie, był również występ zespołu ludowego Chomentowianki. Było ognisko, kiełbaski, kaszanka, a furorę robiła Chomentowska grochówka. Ciekawym pomysłem sołtysa Radosława Maja, były bańki mydlane, które dzieci wypuszczały, bez końca. Już dawno, żadne wydarzenie sportowo - kulturalne w naszej małej ojczyźnie nie zgromadziło tak wielu mieszkańców i ich dzieci.

Serdeczne podziękowania dla osób zaangażowanych w to wydarzenie, po raz kolejny okazało się, że razem można wszystko. Jak to się mówi, że współpraca popłaca - okazało się, że połączenie sobótki i turnieju było strzałem w dziesiątkę. Zaplanowano już kolejny turniej za rok w Chomentowie puszcz, a za dwa w Chomentowie Szczygieł. Do zobaczenia za rok.

Chomentów Puszcz: Lis Grzegorz, Domagała Jakub, Śmietanka Paweł, Łącki Damian, Domagała Robert, Domagała Michał, Lipiec Karol, Wolak Piotr, Jastrzebski Grzegorz, Dunlop Dominik, Domagała Stanisław, Dujko Adam, Rychlik Grzegorz

Chomentów Socha: Maj Radosław, Tomek Maj, Michał Wasìl, Dawìd Tomkowski, Mital Janek, Mital Tomek, Borkowicz Tomek, Witek Pająk, Szymon Gajos, Kumiega Maciej, Kacper Zgiep

Chomentów Szczygieł: Domagała Marcin, Lisek Dominik, Domagała Jacek, Morawski Rafał, Domagała Sylwester, Mucha Damian, Domagała Daniel, Lisek Michał, Michalski Paweł, Piasek Paweł